• CZ
  • EN
  • DE
  • PL
Žižkovo nám. 3, 506 01 Jičín
Recepce:
tel: +420 493 532 750
tel: +420 720 997 605
Bowling:
tel: +420 602 544 975

O Jičíně v Českém ráji

Jičín a jeho lákadla

Jičín je často nazýván vstupní branou do Českého ráje. Toto malebné město má skutečně krásné okolí: množství hradů a zámků, pískovcová skalní města, rybníky, hluboké lesy, kouzelná údolí, vrchy s rozhlednami…

Město Jičín je památkovou rezervací a milovníci architektury si tu přijdou na své. Uchvátí vás empírové náměstí s podloubími a kašnou, zámek Albrechta z Valdštejna nebo Valdická brána, vysoká padesát dva metrů.

Pokud zdoláte jejích 156 schodů, otevře se vám úchvatný výhled do krajiny v okolí Jičína se všemi jejími dominantami. Těmi nejbližšími jsou čedičové vrchy Zebín a Veliš. Dohlédnete ale až na Krkonoše.

Nestačí-li vám výhled z Valdické brány, vydejte se na Veliš. Odsud za dobré viditelnosti spatříte i část Jizerských hor, Kunětickou horu, část Orlického podhůří, Poděbrady, České středohoří a dokonce i na pražský vysílač na Žižkově v Mahlerových sadech.

Hlavním lákadlem Jičína a jeho okolí jsou ale atraktivní pískovcové Prachovské skály, pod nimiž se můžete zchladit v Jinolických rybnících a pokračovat dál směrem do Českého ráje.

Jičín Jičín
www.Hotel-Pariz-Jicin.cz